StarTech.com SATARA12 Fiche technique
Naviguer en ligne ou télécharger Fiche technique pour Câbles SATA StarTech.com SATARA12. StarTech.com 12in Right Angle SATA Cable - Serial ATA F/F Manuel d'utilisatio
  • Télécharger
  • Ajouter à mon manuel
  • Imprimer
  • Page
    / 2
  • Table des matières
  • MARQUE LIVRES
  • Noté. / 5. Basé sur avis des utilisateurs
Vue de la page 0
12in Right Angle SATA Cable - Serial ATA F/F
StarTech ID: SATARA12
The SATARA12 Right Angle (90-degree) SATA cable (12in) enables you to plug in your SATA hard drive in hard
drives.
computer case, helping to keep the case clean and cool.
SATA cable is backed by our lifetime warranty.
Applications
Installing Serial ATA hard drives, and DVD drives in Small Form Factor computer cases
Server and storage subsystem applications
High-end workstation drive installations
Connections to SATA Drive Arrays
Features
2x Right-Angled/90-degree SATA connectors
Supports full SATA 3.0 6Gbps bandwidth
Provides 12" in cable length
www.startech.com
Vue de la page 0
1 2
Résumé du contenu
Page 1 - Features
12in Right Angle SATA Cable - Serial ATA F/FStarTech ID: SATARA12The SATARA12 Right Angle (90-degree) SATA cable (12in) enables you to plug in your SA
Page 2
Technical SpecificationsWarranty LifetimeCable Jacket Type PVC - Polyvinyl ChlorideConnector A 1 - SATA (7 pin; Data) ReceptacleConnector B 1 - SATA (